Skip to content

Haal een stukje Frankrijk in huis!

La Louisiane

[JAAR] 2024
[PAGINA’S] 432
[UITGEVER] Wereldbibliotheek

[Samenvatting]

Meeslepende historische roman over een onwaarschijnlijke vriendschap tussen drie vrouwen in de Franse kolonie La Louisiane

Parijs, 1720. Het psychiatrisch ziekenhuis La Salpêtrière heeft te veel bewoners en te weinig bedden. Aan de andere kant van de wereld heeft de Franse kolonie La Louisiane juist ruimte over en zijn er vrouwen nodig met wie de kolonisten gezinnen kunnen stichten. Bijna honderd vrouwelijke ‘vrijwilligers’ in de vruchtbare leeftijd uit La Salpêtrière – wezen, gevangenen en psychiatrische patiënten – worden naar La Louisiane verscheept. Onder hen bevinden zich drie onwaarschijnlijke vriendinnen: een twaalfjarige wees met een scherpe tong, een gevallen aristocrate die worstelt met haar mentale gezondheid en een vermeende aborteur. Welke toekomst gaan Charlotte, Pétronille en Geneviève samen tegemoet?

Grootse meeslepende roman en de wereldwijde doorbraak van literair toptalent

Voor de lezers van La Florida, Al dat schittert en Het bal der gekken

[Samenvatting]

Meeslepende historische roman over een onwaarschijnlijke vriendschap tussen drie vrouwen in de Franse kolonie La Louisiane

Parijs, 1720. Het psychiatrisch ziekenhuis La Salpêtrière heeft te veel bewoners en te weinig bedden. Aan de andere kant van de wereld heeft de Franse kolonie La Louisiane juist ruimte over en zijn er vrouwen nodig met wie de kolonisten gezinnen kunnen stichten. Bijna honderd vrouwelijke ‘vrijwilligers’ in de vruchtbare leeftijd uit La Salpêtrière – wezen, gevangenen en psychiatrische patiënten – worden naar La Louisiane verscheept. Onder hen bevinden zich drie onwaarschijnlijke vriendinnen: een twaalfjarige wees met een scherpe tong, een gevallen aristocrate die worstelt met haar mentale gezondheid en een vermeende aborteur. Welke toekomst gaan Charlotte, Pétronille en Geneviève samen tegemoet?

Grootse meeslepende roman en de wereldwijde doorbraak van literair toptalent

Voor de lezers van La Florida, Al dat schittert en Het bal der gekken

Makkelijk bestellen
Bestel dit boek gewoon zoals je dat gewend bent bij Libris.nl of Bol.com

€ 24,99
Gratis bezorging vanaf 20,00
Vandaag besteld morgen in huis
Veilig betalen bij Libris of Bol.com
Gratis bezorging vanaf 20,00
Vandaag besteld morgen in huis
Veilig betalen bij Libris of Bol.com