Skip to content

Revolutionaire jaren

[JAAR] 2020
[PAGINA’S] 256
[UITGEVER] Ambo | Anthos

Samenvatting

In Revolutionaire tijden biedt Koekkoek een nieuw perspectief op onze ideeën over grondrechten, soevereiniteit en gelijkheid. Een historische reis langs vier brandhaarden van de late 18e eeuw.

In Revolutionaire tijden neemt René Koekkoek de lezer mee op een opwindende historische reis langs vier brandhaarden van de late achttiende eeuw: de rebellerende koloniën in Noord-Amerika, de dramatische zomermaanden van 1789 in Parijs, de Haïtiaanse Revolutie in de Caraïben en de eerste oefening in democratie op Nederlandse bodem: de Bataafse Republiek.

De revoluties van de late achttiende eeuw staan zonder twijfel aan de basis van de democratische rechtsstaat, al zijn ze door historici vaak afgeserveerd als hopeloos naïef. Maar er zijn ook historici die deze revoluties juist overenthousiast de hemel in prezen. Koekkoek laat in zijn boek zien dat maatschappelijke revoluties altijd een mix zijn van dramatische omwentelingen en traumatische ervaringen, van idealen en pragmatische beslissingen, politieke en persoonlijke worstelingen, momenten van hoop en desillusie.

Revolutionaire tijden van René Koekkoek is een wervelende en meeslepend geschreven ideeëngeschiedenis die een fascinerend nieuw licht werpt op onstuimige keerpunten uit verleden én heden. Koekkoek biedt een nieuw perspectief op onze ideeën over grondrechten, natie, burgerschap, soevereiniteit en gelijkheid. Voor de lezers van Timothy Snyder, Russell Shorto, Simon Schama en Geert Mak.

Samenvatting

In Revolutionaire tijden biedt Koekkoek een nieuw perspectief op onze ideeën over grondrechten, soevereiniteit en gelijkheid. Een historische reis langs vier brandhaarden van de late 18e eeuw.

In Revolutionaire tijden neemt René Koekkoek de lezer mee op een opwindende historische reis langs vier brandhaarden van de late achttiende eeuw: de rebellerende koloniën in Noord-Amerika, de dramatische zomermaanden van 1789 in Parijs, de Haïtiaanse Revolutie in de Caraïben en de eerste oefening in democratie op Nederlandse bodem: de Bataafse Republiek.

De revoluties van de late achttiende eeuw staan zonder twijfel aan de basis van de democratische rechtsstaat, al zijn ze door historici vaak afgeserveerd als hopeloos naïef. Maar er zijn ook historici die deze revoluties juist overenthousiast de hemel in prezen. Koekkoek laat in zijn boek zien dat maatschappelijke revoluties altijd een mix zijn van dramatische omwentelingen en traumatische ervaringen, van idealen en pragmatische beslissingen, politieke en persoonlijke worstelingen, momenten van hoop en desillusie.

Revolutionaire tijden van René Koekkoek is een wervelende en meeslepend geschreven ideeëngeschiedenis die een fascinerend nieuw licht werpt op onstuimige keerpunten uit verleden én heden. Koekkoek biedt een nieuw perspectief op onze ideeën over grondrechten, natie, burgerschap, soevereiniteit en gelijkheid. Voor de lezers van Timothy Snyder, Russell Shorto, Simon Schama en Geert Mak.

Bestel nu € 25,99

Vandaag besteld, morgen in huis!

Bestel dit boek gewoon zoals je dat gewend bent direct bij bol.com of libris.nl

Vandaag besteld morgen in huis
Gratis bezorging vanaf 17,50 euro
Veilig bestellen bij bol.com of libris

Wist je dat
je met elke online bestelling bij Libris.nl ook je lokale boekhandel ondersteunt!

Bestel nu € 25,99

Bestel dit boek gewoon zoals je dat gewend bent bij libris.nl of bol.com

Vandaag besteld morgen in huis
Gratis bezorging vanaf 17,50
Veilig betalen bij bol.com en libris

Wist je dat
je met elke online bestelling bij Libris.nl ook je lokale boekhandel ondersteunt!

Vrienden van Frankrijk Boeken